01 DGI Nordjylland

Foreningsoplysninger:
DGI Nordjylland, Nordkraft, Teglgårds Plads 1, Niv. 9, 9000 Aalborg
Direkte 79 40 41 76 │ Mobil 21 72 74 94 - Christian Jacobsen
Telefontider: Alle hverdage kl. 10-17
Kontortid: Mandag, onsdag og torsdag kl. 11:30-16:00

Begrænsede åbningstider i juni og juli, ferielukket i uge 29, 30 & 31.
E-mail: christian.jakobsen@dgi.dk - telefon 79 40 41 76 eller mobil 21 72 74 94
Hjemmeside: www.ddsnordjylland.dk

Formand for skydeudvalget:
Peter Bentsen, Th. Sauersvej 92, 9000 Aalborg
Tlf. 98 14 98 97, fax, e-mail peter@houben.dk

Info- og kontaktperson :
Egon Østergaard. Tlf. 2024 6561. Mail: egon.oe@mail.dk

Skytteforeninger 

Brønderslev Skytteforening  Jørgen Eriksen 9883 4006 joergeneriksen@mail.tele.dk 
Frederikshavn Skyttekreds  Allan Lund Nielsen 6060 3356 formand@frederikshavnskyttekreds.dk 
D.F.B. Hjørring og Omegn  Tom Roar Larsen 3023 3307  trl@has.dk   
Nordjysk Historisk Skf  Finn Nielsen 5179 2566 hsnordjylland@gmail.com 
Flyvevåbnets Soldaterforening Vendsyssel  Knud Jensen 9892 3881  knudb@post12.tele.dk  
Garderforeningen Hjørring og Omegn  Bennt Mikkelsen 5054 9688  
Hjallerup Skytteforening  Jens Dalsgaard Hansen 9820 8215 jdh1504@gmail.com   
Hjørring og Omegns Skytteforening  Ole Vagn Larsen 4026 7637 formand@rekyl.dk
Hjørring Sygehus Skytteforening  Claus Jensen 9892 6251  
Hirtshals Skytteforening  Søren Chr. Andersen 9893 8178 kra.andersen@gmail.com  
Pandrup Skytteforening  Peter I. Jørgensen 5052 1907 pandrupskytte@gmail.com  
Sindal Skyttekreds  Bjarne Nielsen 2184 0301  dsl500804@hotmail.com  
Skagen Skytteforening  Harry Andersen
2259 2495
Harry@skagennet.dk
Sæby og Omegns Skytteforening  Flemming Kokholm 9846 2206  
Sportsskytterne Frederikshavn  Erik Koch Olsen 2947 1819  spsk-frh@hotmail.com  
Tolne Skytteforening  Charlie Jensen 9893 0662 friherren1@gmail.com  
Læsø Skyttekreds  Flemming Nielsen 9849 9123  flabeth@familie.tele.dk   
Ålbæk Skytteforening  Steen Larsen   steen.l@adr.dk
Asaa Skytteforening  Marianne Tine Vanggaard 9885 1751 marianne@vajo.dk
Løkken og Omegns Skytteforening  Rune Nielsson 9899 8129  
Hjørring Garnisons Idrætsforening  Barkan Smedstrup Christensen   barkan@post8.tele.dk  
Søværnets Idrætsforening  Peter Andersen 984 64757  
Hjørring Politi''s Idrætsforening  Thomas Riis Olesen 7258 9880 tol005@politi.dk  
Bullit  Morten Sandlykke 2632 1919 ms@targit.com  
Hjørring og Omegns Broderlige Skyttelaug  Kaj Bundgaard 6161 8970  
Aalborg Skyttekreds  Elisabeth Lykholt Andreasen 3022 8917 elbo@lykholt.dk
Års Skf.  Kim Levisen 3013 0138 kimlevi@gmail.com
Vadum Skf.  Inger Marie Rasmussen 2046 3701 disk@stofanet.dk
Postens Skyttelaug  Per Wiberg 9834 2726 wiberg@post1.dansknet.dk  
Nørresundby Skf.  Dan Olsen 4089 7677 norresundbyskytteforening@gmail.com  
Farsø Skytteforening  Preben Olsen 2291 5850 famolsen22@hotmail.com
Skørping Skytteforening  Dorte Juellund 4089 6239  
Ulsted Skf.  Kim Malik Kreutzmann 2026 0963 kmkreutzmann@gmail.com
Hals Skf.  Ole Johnstadt Møller 9875 3125  
Skf. Kimbrerne  Verner Laursen 9831 5510 vl@gvdnet.dk
Hadsund Skf.  Jens Lund 9857 3252 jccl@dbmail.dk  
Vester Hassing Skf.  Per Schultz 9825 9890 per.schultz@privat.tele.dk
Vodskov Skytteforening  Frank Bertelsen 3026 9084 frank-b@turbopost.dk
Mou & Omegns Skf.  Christian Schou 9831 1149  oasen@schou.mail.dk
Nibe & Omegns Skyttekreds  Torben Sallov 9834 1676  
Åbybro og Omegns Skf.  Jesper Riis Hansen 9696 1111  
SEP/HOK Idrætsforening 2001  Chresten Uttrup 9838 9350 chrestenuttrup@yahoo.dk
Rostrup Skyttelaug  Jan Munkholm 4029 0650   
Kystartf. Nordjylland Skydeafdeling  Jens Mosskov 9717 6647  
Dronningens Livregiments Soldaterforening  Morten Andersen 2074 3009  maba@dlgtele.dk
Støvring Skf.  Grethe Bach 6175 5857 jensgrete@gmail.com  
A.K.I.F. (Aalborg Kaserners IF)  Jesper R. Svarre 9819 7566  
Prinsens Livregiments Soldaterforening  Karl Erik Nørholt 2521 0961 storemusehus@gmail.com  
Lindholm Sports Skytte Klub  Allan Prior 9879 1269 Prior.allan8@gmail.com  
St. Restrup Skytteforening  Heidi Bergholt Madsen 2179 6768  formand@strestrupskytteafd.dk
Det broderlige Skydeselskab  Poul Chr. Bach     
Nordjyllands Garderfor. Skyttelaug  Flemming Hassing 9838 3122 hassing4@post9.tele.dk  
Aalborg Politis Idrætsforening  Michael Handrup 9838 4850 bbuus@gvdnet.dk  
Feltartilleriforeningen Aalborg og Omegn  Jørgen Jensen 9812 2127  
Flyvevåbnets Soldaterforening  Helge Hoff 9818 6182 hoff@gvdnet.dk
Jyske Dragonregiments Soldaterf.Skydeafd  Børge Buus 9818 3568  
Idrætsf. for Flyvestation Aalborg  Dan Poulsen 9827 1886 ifaaskyd@sport.dk
Vilsted Skf.  Rasmus Møller Larsen 2372 6627 rasmusmollerlarsen@hotmail.com
Løgstør Skyttelaug  Martin Nysom 6018 4875  nysom@hotmail.com
Tylstrup Skf.  Frands Jensen 9826 2173 geteogfrands@turbopost.dk  
Aalborg Marineforening  Charley F. Pedersen 9828 6121 mf-aalborg@mail.tele.dk  
Skytteforeningen Falcken  Bent Blankensteiner 2066 1154  babu.steiner@gmail.com  
Hadsund Skyttelaug  Teddie Thulstrup 9857 1594 tt@tt-revsion.dk  
Hobro Egnens Skytteforening  Jens Arne Abildgaard 9852 4897 pletabildgaard@mail.tele.dk
Hobro Skyttelaug  Anders Musial 9884 3146 amamus@mail.tele.dk
Garderforeningen for Hobro & Omegn  Claus Storgaard Nielsen 4046 0333  
Mariager Skyttelaug  Kal L. Møller   kaj.moeller@mail.dk  
Vester Han Herred Skytteforening  Jens Peter Larsen   jenspeter@larsen.mail.dk  
Vester Han Herred Skytteklub  Kai Christensen 9821 3519 kaichristensen@live.dk

Thisted Skyttekreds  Steen B. Nielsen                    2835 8767 tsk@thistedskyttekreds.dk
Sjørring Skytteforening  Erik Hansen 9797 4124
Boddum-Ydby Skytteforening  Mogens Enevoldsen 9795 6524 m.b.enevoldsen@hotmail.com  
Hurup Skytteforening  Karsten Pedersen 4295 7594 galaxibossen64@gmail.com
Snedsted Skytteforening  Jens Knudsen 9793 4767 skytteforeningensnedsted@live.dk

Hvidbjerg-Ørum Skytteforening

 Finn Kobberø

9794 8139

finn607@hotmail.com  
Østerild og Omegns Skytteforening  Anders Lund 9799 7410/
2395 6649
lundlaesvig@it.dk
Hanstholm-Thisted Marineforenings Skyttelaug  Erik Wadmann 9792 1032  
Thisted Amts Garderforenings Skyttelaug  Glen Andersen 9797 5007  
Thisted Pistolklub  Ebbe Sørensen 2683 1166 ebbe.sorensen@jubii.dk
Nykøbing Mors Skyttekreds  Niels Knudstrup 2099 5871 nknudstrup@gmail.com  
Karby Skyttekreds  Allan Sørensen 2082 0804 feg6@karby.dk
Bjergby SGI&U  Ryan Mikkelsen 2763 2361 ryanmikkelsen1969@gmail.com
Næstrup Skyttecenter  Svend Aage Andersen 9793 1085 nastrup@gltas.dk  

 

Du skal have Skype-kreditGratis via Skype

 

 

Magasinet SKYTTEN

Tilmeld dig Skytten NYT
 



Skytten NYT udkommer 2-4 gange pr. måned

Se alle Skytten NYT

Tilmeld dig nyhedsbrevet om ADHD
 


Se alle FOKUS Nyt

 

Bladet Skytten udkom sidste gang i juni 2013

Se alle bladudgivelser

DGI

Vingsted Skovvej 1 /  7100 Vejle
Tlf. 7940 4040 
www.dgi.dk

Redaktion: Helle Veel

DM 15m riffel og pistol

 

 

Store Skydedag

Bisley Cup 24. maj 2014

Faldmålsstævner

November 2013 - marts 2014