05 - DGI Vestjylland

Skytternes kontaktperson:
Peder Bertelsen, Thorstedvej 1, 6990 Ulfborg
Tlf. 97 49 19 15 - fax: 97 49 18 69 - mobil: 2127 0140
Kontorets åbningstider: Mandag-torsdag kl. 8-16 & fredag kl. 8-14
Kontorets telefontid: Mandag-fredag kl. 9-16 & fredag kl. 9-14
E-mail: skyttecenterulfborg@dgivestjylland.dk - Hjemmeside: www.dds-vestjylland.dk
 
Formand for skydeudvalget:
Rasmus Amstrup, Asagården 77. 2. tv, 7500 Holstebro
Tlf. 2422 8646, fax, mail: ramstrup@webspeed.dk
 

 

Skytteforeninger

 

 

Biathlonforeningen Laurids Høegsberg    
Brejning- Nr. Omme SF Christian Jeppesen 97346166 aclj@mail.dk
Danske Forsvarsbrødre Skjern Karl F Nielsen    
De Blå Baretter Nordvest afd. Klaus Warming 61609617 kwarming@dlgmail.dk
DFB Holstebro & Omegn Ove Skydsgaard 97464529 oskydsgaard@gmail.com
Fousing & Omegns Skytteforening Knud Schubert 97865174 knudsauto@mail.dk
Garderforeningen Holstebro og Omegn Søren G T Lund   soerengtl@hotmail.com
Garderforeningen Ringkøbing og Omegn Anders Bjerg 97381820 lindevej.20@mail.tele.dk
Handicap klubben Olympia Kaj Damgaard Jørgensen 97442081 kja@vestpost.dk
Harboøre Skytteforening Hans Langerhuus 97834718 hlangerhuus@gmail.com
Hemmet Skytteforening Kaj Pagård Nielsen 97375342 kpnielsen75@gmail.com
Holmsland Skytteforening Karsten Krægpøth 97337267 kraegpoeth@mail.tele.dk
Holstebro Airsoft forening Emil Hansen 60182875 wardogs@live.dk
Holstebro Politis's Idrætsforening Carsten Hurbrand Mortensen 96141448 cum001@politi.dk
Holstebro Skytteforening Johnny Hansen   Formand@Holstebro-Skytteforening.dk
Hover Skytteforening Vagn Søndergaard 97348109  
Hvidbjerg Skytteforening Per T. Jørgensen 97871499 p.t@c.dk
Højmark Skytteforening Holger Kold 20866700 koldholger@gmail.com
Jydske Dragonregiments If Bjarne Volshøj   jdr-gse04@mil.dk
Klitten Skytteforening Søs Nielsen 97341867 smon@hotmail.dk
Lemvig Skytteforening Arne Jørgensen 97889042 arne.jor@gmail.com
Mejrup Skytteforening Torben Petersen   torbenthailand@live.dk
Posten Holstebro Villy Christensen 97403618 vikithus@vip.cybercity.dk
Sdr. Nissum Skytteforening Dennis Jespersen   sasjawin@gmail.com
Skjern Skytteforening Ingolf Vinther 97352084 bev@skjern-net.dk
Skytteforeningen Vestjylland Robert Peder Bertelsen 21270140 ditte.bertelsen@webspeed.dk
Stadil-Vedersø Skytteforening Henrik Bjerg 97331146 stadil-vedersoe@hotmail.com
Struer Skyttekreds Christian Kaj Mitteldorf 40844009 christian.km@ma.com
Sædding Skytteforening Erik Justesen 97178787 ssks024@sport.dk
Sønder Felding Skytteforening Henning Petersen 97198557 hpsys@mail.dk
Tim Skytteforening Karl Snogdal 97333626 snogdals@mail.tele.dk
Trehøje SF Bent Kruse   bentkruse@hotmail.com
Ulfborg Bys Skytteforening Jens Valther Ørts   joe@fo2net.com
Videbæk Skytteforening Leif Roer   roer@mail.tele.dk
Vinderup og Omegns Skytteforening Henning Jensen 97446197 henningsander49@gmail.com
Ølstrup Skytteforening Poul E. L. Pedersen 97381985 skjern@rimmerhus.dk
Ørnhøj Skytteforening Poul Erik Olesen 97386314 skytten29037@get2net.dk
Ådum Skytteforening Bjarne Hedegaard Jensen 96480210  

 

 

 

Nyhedsbreve

Tilmeld dig Skytten NYT om skydning generelt

 



Se alle Skytten NYT

  

Tilmeld dig nyhedsbrev om ADHD-projektet
 



Se alle FOKUS Nyt

 

Landsskyttestævne

Sæt kryds ved uge 27 i 2015

Læs mere om stævnet
Følg med i informationer

Se programmet

DGI

Vingsted Skovvej 1, 7182 Bredsten
Tlf. 7940 4040 
www.dgi.dk

Redaktion: Steen Bille

DM indendørs

Vingsted marts 2015

Store Skydedag

Lørdag 6. juni i hele landet

Landsskyttestævne

Følg med i forberedelserne