10 - DGI Sydøstjylland

Skytternes kontaktperson:
Berit Andersen,  Langmarksvej 45. 8700 Horsens
Tlf. 79 40 44 01     
Kontor/tlf. tid: Mandag - torsdag kl. 09.00 - 15.30, fredag 09.00 - 13.00
E-mail: dds-sydoestjylland@skytten.dk - Hjemmeside: www.dds-syd-østjylland.dk 

Formand for skydeudvalget:
Anna Lis Nybo, Møllehøjvej 2, 8752 Østbirk
E-mail anna.lis.nybo@gmail.com
Tlf. 20 15 91 85

Info- og kontaktperson:
DGI Sydøstjylland, Berit Andersen, Langmarksvej 45, 8700 Horsens

Skytteforeninger

Horsens Skyttekreds  John Larsen 2244 2217
 
horsens-skyttekreds@horsens-skyttekreds.dk
Honum og Omegns Skytteforening  Claus Wichtrup   clwi@stibo.com
Løsning-Hedensted Skytteforening  Leif Frank Nielsen 2248 6191 oz1jhv@dtcadsl.dk  
Glud Skytteforening  Jens Jørgen Jensen 7568 3284 j.j.jensen@ofir.dk
Ousted-Tåning Skytteforening  Flemming Mikkelsen 7566 5655 f_mikkelsen@hotmail.com
Klejs-Juelsminde Skytteforening  Kim Watz 7569 4751 watz@gmail.com
Østbirk Skytteforening  Henning Grabow 7578 1950 h.grabow@cdnet.dk
Nr. Snede og Omegns Skytteforening  John Madsen 7577 0343 jotipake@mail.tele.dk
Hovedgaard Skytteforening  Birthe Christensen 7566 5072 hsk-hovedgaard@live.dk
Brædstrup Skytteforening  Torben Weber 7565 2615 tw@lindale.dk
Ølsted Skytteforening  Nikolaj Larsen 3074 7044 formand@skytte-forening.dk
D.F.B. Nr. Snede  Linda Skou 7577 5143 linda.skou@privat.dk
D.F.B. Horsens Jørgen Karl Andersen 756 13461 mail@dfb-horsens.dk
D.F.B. Tørring og Omegn  Børge Hansen 4094 6810 wejlgaard61@gmail.com
D.F.B. i Bakkelandet  Jørgen E. Nielsen 7567 1213 engelbreckt@c.dk
Garderforeningen for Horsens og Omegn  Jørgen Bojsen Jensen 7568 7599 joergenbojsen@turbopost.dk
D.F.B. Østbirk og Omegn  Niels Andersen 7566 5628 nca@sol.dk
PLET Skytteforening  Lars Krogh 7566 2149 plet@latronic.dk
Østbirk Pistol Skytter  Carsten Østergaard   carstenoestergaard@mail.dk
Skydebaneforeningen Krudthusvej 16  Jens Frandsen 7565 4454
 
horsens-skyttekreds@horsens-skyttekreds.dk
Skydebaneforeningen Honum  Ove Rasmussen 7567 8748 ovehos@tuknet.dk
Ammitsbøl SG&I  Karl Erik Hansen 7586 3380 kebh.skjoldborgvej.11@mail.tele.dk
Billund-Vorbasse Skytteforening  Heine Møberg Madsen 2145 5301 bvs-skytter@live.dk
Blåhøj Skytteforening  Erling Hansen 7534 5164 evhansen@mvbnet.dk
Brande Skytteforening  Allan Baunsgaard 6088 7951
 
brandeskytteforening@mail.dk
Bredstrup-Pjedsted IF  Lars Kring Mortensen 24810049 larskring@bpanet.dk
Danske Forsvarsbrødre Fredericia  Johannes Lund Nielsen 7592 3041 jcn@profibermail.dk
 
Forsvarsbrødrenes Skyttelaug Vejle  John Lund Nielsen 2627 0331
 
mona-john@hotmail.com
Forsvarsbr. Skyttelaug Kolding  Carsten Lynggaard Jensen 28112286  carsten.lynggaard.jensen@gmail.com  
Fredericia Garnison Idrætsforening  Kristian Thestrup 5188 7711 3thestrup@gmail.com 
Fredericia Pistolskydeklub  Karsten Møberg 4031 9829 Karsten.moberg@gmail.com
Fredericia Skytteforening  Aksel Ebbesen 7594 2399 formand@fredericia-skytteforening.dk
Flyvestationens Idrætsforening  Per Mogensen 4068 0011 permo@pc.dk
Gadbjerg Skytteforening  Anja Vestergaard 2250 2422 formand@gadbjergskytteforening.dk
Gauerslund Skytteforening  Poul Bæk 2991 7080 poba@kolding.dk
Grønbjerg-Langelund Idrætsforening  Britta Spandet 7534 4291 britta@lnorregaard.dk
Grejs/Lindved Skytteforening  John Lund Nielsen 2627 0331 mona-john@hotmail.com
Hjemmeværnskomp. 3202's IF  Klaus H. G. Frederiksen 7573 0001 kc@hjvk3202.dk
Jelling FS Skydning  Knud Andersen 7587 3065 saauto@get2net.dk
Jernbanens Sportsklub Fredericia  Stig Wulf   stif-wulf@hotmail.com
Kolding Borgerlige Skydeselskab 1785  Jørn Kronborg-Jensen
7552 0348
 
Skydeudvalget Kolding Orienteringsklub  Henrik Sperling 7556 4648 henrik.sperling@lite.dk
Kolding-Bramdrup Skytteforening  Stig Bjerregaard 2660 3797 koldingbsf@yahoo.dk
Marineforeningens Skyttelav Kolding  Kurt Fischer-Henrichsen 4018 1156 fatbob@outlook.dk 
Nørup Skytteforening  Aage Jørgensen 5194 3912 joergensen@norup-net.dk  
Pistol Club Vejle  Hans Lang 7583 4460 ihllgv33@gmail.com
Sdr. Bjert-Stenderup Skytteforening  Birger L. Jakobsen 2371 3669 fam.longmose@mail.dk
Taulov-Skærbæk Idrætsforening  Peter Emil Christensen 7556 2666 lind-bruun@profibermail.dk
 
Trelde G&I  Klaus Asmussen 7592 8944 skydning@treldegi.dk
Tørring Idrætsforening  Vagn Koch 7580 2156 vagn.koch@tuknet.dk
Ullerup Skytteforening
 Eva Merete Jørgensen
7573 2468
eem.joergensen@mail.dk
Vamdrup Idrætsforening  Michael Frost Davidsen 7558 1610 pottehuse1@gmail.com
 
Garderforeningen for Vejle og Omegn  Jens Palmelund 2176 8685 jens@hedensted-vvs.dk
Vejle Skytteforening  Kirsten Meldgaard Hansen 2465 8310 vejleskytteforening@hotmail.dk
Øster Starup - Vester Nebel IF  Tomas Dahl 2238 1175 tomasdahl5@gmail.com
Østjydsk Pistolklub  Henning G. Bro   bro@post.tele.dk
Vingstedcentrets Personaleforenings
Skytteforening
 Søren Zacho Rasmussen 5250 0186 sr@vingsted.dk 
Skf. for Telegrafregimenternes, Dragonernes og Flyvevåbnets Soldaterforeninger  Claus Seirup Hansen 2534 9735
 
claus.grethe@stofanet.dk
 
Krigsveteraner og pårørende Horsens og omegn  Gunnar Kanstrup 2579 7580 info@krigsveteran.dk
Horsens Borgerlige Skyttelaug  Johnny Midtgaard   jmi@nybolig.dk
Ejstrupholm Jagt- og Skytteforening  Bent Jensen 75772672  bent.jensen12@mvb.net  
Handicap Idræt Vejle og Omegen  Per Holm 2369 7805 pehohjem@gmail.com
Vingsted Jagt- og Skytteforening  Hans Henrik Lamp 6160 0257 hhl@skydebaneforeningen.dk

 

 

 

Nyhedsbreve

Tilmeld dig Skytten NYT om skydning generelt

 



Se alle Skytten NYT

 

 

 

Tilmeld dig nyhedsbrevet om ADHD
 



Se alle FOKUS Nyt

 

 

DGI

Vingsted Skovvej 1 /  7100 Vejle
Tlf. 7940 4040 
www.dgi.dk

Redaktion: Helle Veel

Se ranglisterne

Se hvem der ligger bedst

Se kalenderen

Følg med i stævner

DM udendørs 2014

Riffel - pistol - biatlon