08 DGI Sønderjylland

Foreningsoplysninger:
DGI Sønderjylland
Tlf. 7940 4509 – 7940 4500 Fax. 7466 9642
Tlf. tid er Mandag, tirsdag og torsdag 9-15.30 onsdag 10-15.30 og fredag 9-13
E-mail: dds-soenderjylland@skytten.dk - Hjemmeside: http://www.dds-soenderjylland.dk/

Formand:
Børge Paulsen, Pileløkke 48, 6310 Broager.
Tlf.: 74 44 28 18 e-mail: formand@dds-sonderjylland.dk 

Info- og kontaktperson :
Benny Jørgensen, Haraldsdalvej 39, 6330 Padborg
Tlf. 21 64 99 64, e-mail benny@dds-sonderjylland.dk

 

Skytteforeninger 

Sønderjydsk Idrætsforening-Skyttegruppen  Børge Paulsen 7444 2818 bp@dds-sonderjylland.dk
IF Flyvestation Skrydstrup  Ib Nielsen 7454 1340 ifs@ifskp.dk  
Haderslev Garnisions Idrætsforening  Bo Lundfald    
Bredebro Idrætsforening  Jens Chr. Petersen 7474 3436 veddammen60@gmail.com  
Sparta Idrætsforening  Niels Schmidt 7475 0252 NS@ecco.com
Haderslev Skyttekreds  Dorthe Lorenzen 2441 7227 HaderslevSkyttekreds@gmail.com
Forsvarsbr. i Sdrj. 11. kreds  Børge Jensen 7452 4797  
Haderslev Skydeselskab  Ole Gellert Andersen 7453 1456  
Haderslev Garderforening  John De Taeje 7453 1688 detaeje@post4.tele.dk  
Vojens Skytteforening  Jens Ole Sørensen 3143 3348 vojens.skytteforening@mail.tele.dk
Vesterskovens Skytteforening  Henrik Tarp    
Gram Skytteforening  Allan Thomsen 7482 2534 gram@dds-sonderjylland.dk  
Toftlund og Omegns Skytteforening  Peter Ebsen 4088 0906 toftlund@dds-sonderjylland.dk
Sønderjydsk Garderforenings Skytteforening  Christian Lund 5123 2540    
Bolderslev Skytteforening  Flemming Holm 2044 3988  
Grænseegnens Skytteforening  Hardy Bjerg   hardybjerg@tiscali.dk  
Genner Skytteforening  Vagn Christian Fallesen 7469 8713 biilsdam@live.dk
Gråsten Skytteforening  Iver Clausen 7465 2232 iver.mona@mail.dk
Rødekro Skytteforening  Herbert Larsen   rodekro@dds-sonderjylland.dk
Åbenrå Skytteforening  Sten B. Aarestrup 7462 0961 arestrup@post.tele.dk
Sundeved Skytteforening  Birgitte Christiansen 7461 4515 kap@dds-sonderjylland.dk
Broagerlands Skytteforening  Jan Poulsen 7444 0244 jandynt@image.dk
Midtals Skytteforening  Mark Johannson 6018 2638 midtals.skytteforening@gmail.dk
Nordals Skyttekreds  Frank Hansen 7445 3596 majlokke@privat.dk
Svenstrup Skytteforening  Jonna Hansen 2846 4119 jonna.sjellerup@bbsyd.dk
Sønderborg Skyttekreds  Lars Rimer 4094 1694 lars@rimer.dk  
Borgerforeningen i Sønderborg  Sven Aage Voss 7442 5327 svend.voss@bbsyd.dk  
Tinglev Skyttekreds  Johan P. Carstensen 7464 4895  
Skytteforeningen Sydvest Lars Henrik Bech Petersen 2163 2854  
Slogsherreds Skytteforening  Benny Petersen 7476 1167  
Reserveofficersforeningen i Danmark Sdrj. Kreds  Thorbjørn von Alm Phillipsen 3026 3603 tp@thph.dk

 

Magasinet SKYTTEN

Tilmeld dig Skytten NYT
 



Skytten NYT udkommer 2-4 gange pr. måned

Se alle Skytten NYT

Tilmeld dig nyhedsbrevet om ADHD
 


Se alle FOKUS Nyt

 

Bladet Skytten udkom sidste gang i juni 2013

Se alle bladudgivelser

DGI

Vingsted Skovvej 1 /  7100 Vejle
Tlf. 7940 4040 
www.dgi.dk

Redaktion: Helle Veel

DM 15m riffel og pistol

 

 

Store Skydedag

Bisley Cup 24. maj 2014

Faldmålsstævner

November 2013 - marts 2014